Aukcje internetowe
aukcje internetowe
aukcje


Aukcje internetowe

Prezentujemy rady jak wygrać aukcje internetowe. Cieszymy się z wejścia ebay i mamy nadzieję, że konkurencja na rynku aukcji internetowych oraz nowe standardy technologiczne doprowadzą do podniesienia jakości usług i obniżenia cen serwisów aukcyjnych.

wygrać
aukcje internetowe

10 rad jak sprzedawać i tworzyć aukcje internetowe.

Poniżej przedstawiamy zestaw rad, który został sporządzony na podstawie doświadczeń użytkowników ebay ( głownie w USA).

1. SZUKAJ PODOBNYCH PRZEDMIOTÓW

Zanim umieścisz swój przedmiot na liście, poszukaj innych takich jak Twoje lub podobnych. Dzięki temu zorientujesz się czy w ogóle warto to sprzedać, ile średnio kupujący są chętni płacić i czy jest dużo osób zainteresowanych. Możesz też znaleźć coś interesującego w opisie innych sprzedających, czego Ty nie masz.

2. UMIESZCZAJ ZDJĘCIA

Jest to dosyć ważne, gdyż większość potencjalnych kupców nawet nie zwróci uwagi na to co sprzedajesz, jeżeli nie umieścisz zdjęcia swojego przedmiotu. Ludzie lubią widzieć co kupują.ebay Pamiętaj też o tym aby zdjęcia te nie były zbyt duże, gdyż ich załadowanie może długo trwać i niecierpliwić kupującego.

3. OPISUJ SWÓJ PRZEDMIOT

Warto poświęcić trochę uwagi na opisanie wystawianego przedmiotu, nawet w najmniejszych szczegółach. Stajesz się wtedy bardziej rzetelny w swojej pracy. Poza zdjęciami opis jest drugą bardzo ważną informacją dla kupującego. Jeżeli dokładnie opiszesz swój przedmiot, masz większe szanse na powodzenie Twojej aukcji. Napisz o tym, w jakim jest stanie, czy jest stary czy nowy, o jego wartości. Czasem lepiej jest napisać, że coś jest lekko uszkodzone niż narażać się na negatywny komentarz.

4. PISZ POPRAWNIE

Staraj się nie robić błędów gramatycznych czy stylistycznych, gdyż nie wygląda to zbyt ładnie "na papierze". Nie przekręcaj słów, szczególnie w opisie, ponieważ oprócz złego wrażenia, utrudniasz kupującym znalezienie Twojego przedmiotu. Staraj się też pisać w przyjazny i "normalny" sposób- zyskujesz tym sympatię. Ważne jest również by lista Twoich warunków nie była dłuższa od opisu - to zniechęca kupującego.
Aukcje internetowe - informacje

5. ODPISUJ NA MAILE

Wielu kupujących wysyła emaile z pytaniami o Twój przedmiot. Czasem są to pytania o rzeczy, które już zawarłeś w opisie, ale zdarza się, że ktoś je przeoczył lub nie doczytał. Staraj się odpowiadać na te maile grzecznie i wyczerpująco. Tym sposobem zachęcasz ludzi do odwiedzania i licytowania Twoich aukcji.

6. GWARANCJA

Dobrze jest, jeżeli jesteś skory do przyjmowania ewentualnych reklamacji. Jeżeli sprzedajesz coś z zastrzeżeniem, że nie przyjmujesz zwrotów, wzbudzasz podejrzenia. Mniej ludzi wtedy będzie licytować i prawdopodobnie uzyskasz mniejszą kwotę, a także narażasz się na negatywny komentarz.

7.PAKUJ DOKŁADNIE

Co z tego, że Twój przedmiot jest ładny, nowy, stary czy jakikolwiek, zgadzający się z opisem i zdjęciem, jeżeli nie zdołał dotrzeć do kupującego w normalnym stanie z powodu złego opakowania.ebay Warto się trochę lepiej przyłożyć do tej kwestii, ponieważ wiele negatywnych komentarzy tyczy się właśnie opakowania.

8. SPECJALIZUJ SIĘ

Oczywiście, jeżeli masz pojedyncze przedmioty, których chcesz się pozbyć, specjalizacja raczej nie wchodzi w grę. Ale jeżeli masz ochotę dłużej się pobawić w sprzedawanie na eBay warto wybrać jedną lub dwie konkretne dziedziny. Po pierwsze staniesz się swojego rodzaju ekspertem, w tym co robisz, a po drugie możesz zyskać sobie stałych klientów, którzy będą mieli do Ciebie zaufanie i prawdopodobnie będą Cię polecać innym kupującym.

9. NIE SPRZEDAWAJ HURTOWO

Jeżeli masz kilka przedmiotów tego samego rodzaju raczej nie sprzedawaj ich hurtowo, tylko twórz pojedyncze aukcje internetowe. Po pierwsze kupujący może być zainteresowany tylko jednym lub kilkoma z nich, a po drugie sprzedając je pojedynczo prawdopodobnie zarobisz na tym więcej pieniędzy.

10. PO ZAKOŃCZENIU AUKCJI

Gdy aukcja dobiegnie końca wyślij email do tego kto ją wygrał. Email ten powinien zawierać takie informacje jak ostateczną kwotę licytacji, koszty i sposób przesyłki, sposób i termin zapłaty oraz zachęcenie do wystawienia Ci komentarza. Warto też dodać jakieś gratulacje i z góry podziękować za udaną transakcję(sympatia).

Aukcje internetowe Ebay
Aukcje internetowe Allegro

Aukcje internetowe - Jak kupować na aukcjach

 

1 . Zanim zaczniesz licytację powinieneś się zorientować ile wynosi średnia cena wybranego przedmiotu na eBay'u. Warto najpierw sprawdzić wszystkie oferty, a dopiero później zacząć licytację. Możesz też sprawdzić aukcje, które już się zakończyły i w ten sposób lepiej się zorientować jaką miały końcową wartość, a co za tym idzie - nie przepłacać.

2 . Należy dokładnie czytać opis wybranego przedmiotu oraz warunków jakie stawia sprzedający.ebay Należy się upewnić co do kilku podstawowych kwestii, takich jak: czy przedmiot jest nowy, czy nie jest przypadkiem zepsuty lub uszkodzony, czy w razie czego można przedmiot zareklamować, jakie sprzedający ma warunki przesyłki, jakie są jej koszty i jakie warunki zapłaty stawia sprzedający.

3 .Warto sprawdzić, jakie sprzedający ma wystawione opinie za inne internetowe aukcje przez innych kupujących bądź sprzedających. Jeżeli posiada opinie negatywne to warto je przeczytać, gdyż mogą to być uwagi dotyczące skargi na np. złe opakowanie przesyłki lub uwagi osoby niezbyt kompetentnej czy mało rozgarniętej.
Co innego jeżeli jest to skarga na nie otrzymanie wygranego przedmiotu, dlatego należy przestrzegać się przed sprzedającymi którzy mają dużo negatywnych opinii lub choćby kilka z ostatniego okresu.

4 . Zanim umieścisz swoją ofertę pomyśl ile najwięcej byłbyś w stanie zapłacić za przedmiot. Jeżeli raz zdecydujesz się na określoną stawkę a ktoś ją przebije, staraj się nie poddawać pokusie i nie przebijać "o jeszcze złotówkę więcej", bo może się to okazać niekorzystne. Nigdzie nie jest powiedziane, że musisz wygrywać każdą aukcję internetową.

5. Opcja "KUP TERAZ"- jeżeli jesteś zorientowany, co do autentycznej wartości przedmiotu i spieszy ci się z jego zakupem możesz skorzystać z tej opcji.ebay Masz wtedy gwarancję, że nikt już nie przebije Twojej licytacji ale jednocześnie cena ta może być trochę zawyżona więc używaj jej jeżeli jesteś pewien, że jest ona korzystna.

6. Zadawaj pytania. Jeżeli coś nie jest opisane na tyle dokładnie jakbyś chciał lub po prostu masz pytanie do sprzedającego zawsze możesz wysłać email z zagadnieniami, które chciałbyś rozwinąć.

7 . Upewnij się czy sprzedający przyjmuje reklamacje. Najlepiej starać się nie licytować aukcji, które nie podlegają reklamacji bo można zostać "zrobionym w konia".

8 . Jeżeli kupujesz przedmioty duże lub ciężkie pamiętaj o kosztach przesyłki, ponieważ mogą one być bardzo duże. Tak więc jeżeli kupujesz np. jakiś mebel najlepiej znaleźć ofertę z Twojego regionu, aby koszty przesyłki były jak najmniejsze lub abyś sam mógł ją odebrać od sprzedającego. Sprzedający w tym momencie nic nie traci, a ty możesz dużo zyskać.

9 . Licytując aukcję możesz od razu ustalić cenę maksymalną, jaką jesteś w stanie zapłacić. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ nie musisz cały czas obserwować aukcji. Załóżmy, że chcesz kupić płytę CD i aktualna wylicytowana jej cena to 15zł a Ty jesteś skory zapłacić za nią 30zł. Wpisujesz wtedy te 30zł jako swoją cenę maksymalną i wtedy licytacja przebiega automatycznie. Gdyby inny kupujący chciał Cię przebić i zalicytowałby na kwotę 16zł to automatycznie zostaje przelicytowany przez Ciebie na 17zł itd. aż do osiągnięcia Twojej kwoty maksymalnej. Oczywiście ktoś może tą kwotę przekroczyć, ale z reguły wielu kupujących się zniechęca, gdy co chwila są automatycznie przelicytowani. Dodatkowo kwota, którą ustaliłeś nie jest ostateczną, ponieważ gdy licytacja zatrzyma się na poziomie 20zł to zapłacisz właśnie 20zł a nie 30.

10 . Jeżeli masz czas i ochotę aby obserwować na bieżąco wybrane aukcje internetowe, możesz użyć strategii licytowania w ostatniej chwili. Możesz wtedy zalicytować przedmiot w ostatniej chwili (minucie czy godzinie) i mimo, że inny licytujący od razu dostanie potwierdzenie mailem, że został przebity może po prostu nie zdążyć przelicytować Ciebie. Może być to bardzo korzystna transakcja, gdyż nie licytując wcześniej, nie zgłaszasz swojego zainteresowania, a wiadomo, że im mniejsze zainteresowanie tym mniejszy popyt. A co za tym idzie- im mniej kupujących będzie licytować tym mniejsza bedzie ostateczna cena danego przedmiotu.

Serwis Aukcje.org

Jak wygrać aukcje internetowe na Ebay'u - porady:

 1. Licytuj w ostatniej chwili! To jest bardzo skuteczna metoda uzyskania niskiej stawki. Możesz licytować nawet kilka sekund przed zakończeniem aukcji - wtedy można być prawie pewnym, że uda się zakupić dany produkt.
   
 2. Rozejrzyj się dokładnie czy nie ma identycznego lub podobnego produktu do tego, który chcesz kupić, który nie jest przypadkiem dwa razy tańszy.
   
 3. Nie rozpoczynaj aukcji od wysokiej stawki! Inni uczestnicy aukcji są przekonani, że walczą o atrakcyjny produkt i zachęceni tym faktem zaczynają z tobą konkurować na aukcji.
  Aukcje internetowe rozstrzygają się w ostatnich minutach lub nawet sekundach.
   
 4. Jeżeli masz kłopoty z zapamiętaniem wszystkich swoich aukcji możesz poprosić o codzienne przypomnienia.ebay Oczywiście za darmo.
   
 5. Jeżeli nie masz czasu lub cierpliwości na licytowanie, możesz "obstawić" minimalną stawkę (minimum bid). W ten sposób zniechęcasz innych, którzy chcą kupić ale nie chcą dać nawet minimalnej stawki. To już na samym początku zniechęca wielu do uczestniczenia w aukcji. Nic nie podnosi stawki tak jak duże zainteresowanie!
 6. W swoim panelu administracyjnym (My ebay) możesz sprawdzić swoje aukcje internetowe i porównać z nowymi aukcjami tego samego produktu.
   
 7. Ebay wykorzystuje automatyczne licytowanie. W tym przypadku określasz maksymalną stawkę, którą jesteś skłonny zapłacić. System będzie automatycznie podnosił stawkę, aż do limitu, który zostałl określony.ebay Jeżeli nikt nie przebije twojej stawaki zapłacisz tylko nieco więcej niż osoba na drugiej pozycji. Wynika z tego, że możesz zapłacić mniej niż określiłeś w stawce maksymalnej. W ten sposób możesz oszczędzić sporo czasu i pieniędzy.
   
 8. Ktoś inny mógł określić maksymalny pułap, więc nie zdziw się jeżeli sekundę po twojej stawce, ktoś przebije Twoją stawkę. W takim przypadku podnoś kilka razy stawkę o nieduże kwoty, żeby dotrzeć do pułapu, który ktoś wyznaczy, a którego nie jest nie jest skłonny przekroczyć.

 9. Jeżeli Twoja stawka zostanie przebita, automatycznie otrzymasz emaila od Ebay powiadamiającego o tym fakcie. Dzięki temu możesz być na bieżąco ze swoimi aukcjami.

 10. Kwota wylicytowana na aukcji to nie wszystko. Nie zapomnij o koszcie przesyłki. To może być znaczny koszt, więc przeczytaj uważnie, zanim wygrasz aukcje internetowe.

 

 Aukcje internetowe Świstak

Po zakończeniu licytacji

Po pierwsze, warto zachować kopie fotografii wylicytowanego przedmiotu. W przypadku gdyby to, co otrzymasz nie zgadzało się z opisem oraz zdjęciem podanym podczas licytacji, będzie to Twoją podstawą do reklamacji.

Po drugie należy skontaktować się ze sprzedającym. Z pewnością zostanie do Ciebie wysłany przez niego email, z podanymi całkowitymi kosztami dokonanej transakcji, sposobem wpłaty i przesyłki. Wystarczy odpisać na email, że dostało się potwierdzenie i pieniążki zostaną przesłane jak najszybciej.

Jeżeli otrzymasz już paczkę, ale przedmiot nie sprosta Twoim oczekiwaniom, warto najpierw skontaktować się ze sprzedającym, zanim wystawisz mu negatywny komentarz. Większość sprzedających będzie skłonna iść w tym momencie na jakąś ugodę, aby mimo wszystko uczynić Cię usatysfakcjonowanym, gdyż zależy im na utrzymaniu dobrej opinii (szczególnie tym którzy mają wiele pozytywnych komentarzy).

A propos zostawiania negatywnych komentarzy, musisz pamiętać, że decydując się na jego zostawienie, Ty również możesz dostać niezbyt pochlebny, jako niekoniecznie prawdziwą ripostę w celu zachowania dobrej twarzy przez sprzedającego. Możliwość zostawiania komentarzy na eBay wygasa po 90 dniach od zakończenia aukcji. Gdybyś więc zostawił swój komentarz w ostatniej chwili, czyli w 89 dniu, istnieje duża szansa, że sprzedający go nie zauważy i nie zdąży się zrewanżować.

Polecamy również w serwisie:
- Płatności na Ebay - informacje i porady
- Rejestracja na Ebay Jak zarejestrować się na Ebay -
- Jak Kupować na eBay- 10 rad.
- Jak Sprzedawać na Ebay - 10 rad.
- Ebay.com - informacje na temat amerykańskiego ebay
- Wysyłka - informacje na wysyłania towaru za granicę.
- PayPal - jak działa i jak korzystać z wygodnego systemu płatności jakim jest PayPal
- Kupowanie - porady i informacje!
- Sprzedawanie na Ebay - Porady

Ostatnio na forum:
- aukcje internetowe :

 

 

   
 
Ebay | Forum aukcje
 

Eony 2005 C. Kopiowanie tekstu tylko za zgodą autora.