Przyspieszanie Firefoxa - Jak przyspieszyć Firefoxa w trzy minuty

Przyspieszanie Firefoxa

Wszyscy użytkownicy Firefoxa wiedzą, iż Firefox działa szybciej niż Internet Explorer. Firefox działa zarówno szybciej jako program, ale także szybciej ładuje strony.

A co powiecie na to aby jeszcze znacznie przyspieszyć Firefoxa?
Tak, jest to możliwe i wcale nie jest to trudne. Wystarczy dokonać kilka prostych zmian w pliku konfiguracyjnym.

Stopień trudności: Łatwy.

Czas: 3 minuty.

Instrukcja krok po kroku:

  1. Otwórz stronę konfiguracji Firefoxa: w pasku adresu wpisz „about:config” i wciśnij Enter. Na stronie ukażą się setki linijek zawierających ustawienia. Nas interesuje tylko kilka z nich.
  2. Znajdź linię (tylko dla wersji starszej niż 1.5). browser.tabs.showSingleWindowModePrefs (podpowiedź: aby szybciej znaleźć linie wciśnij „b” i wpisz kilka pierwszych liter danego tekstu). Kliknij dwukrotnie na podaną linię, dzięki czemu wartość zostanie zmieniona na Prawda („True”).
  3. Zwiększamy możliwości „Ognistego Lisa” związane z liczbą przesyłanych pakietów. Znajdź linię network.http.pipelining i zmień wartość na Prawda . Znajdź linię network.http.proxy.pipelining i zmień wartość na Prawda .
  4. Następnie zwiększamy maksymalną liczbę przesyłanych pakietów (pipelining). Znajdź linię: network.http.pipelining.maxrequests i klinij dwukrotnie. W okienku, które wyskoczyło zmień wartość z 4 na 100. Teraz twoja przeglądarka będzie pobierała 100 pakietów na raz, zamiast 4!
  5. Na koniec kliknij prawym przyciskiem gdziekolwiek w oknie i wybierz Nowy -> Integer (New-> Integer). Nazwij tą linię: “nglayout.initialpaint.delay” i ustaw jej wartość na „0”. (Liczba ta oznacza długość czasu jaką przeglądarka czeka zanim przystąpi do „obrabiania” informacji, którą otrzymało). Jeżeli używasz szybkiego zmiana ta pozwoli na znacznie szybsze przeglądanie stron!

Na koniec musisz zamknąć Firefoxa i odpalić ponownie, aby zmiany zostały aktywowane.

Powinieneś stwierdzić, ze przeglądarka działa znaaaacznie szybciej! Firefox powinien przeglądać od 10% do 50% szybciej.

Jeżeli doświadczyłeś znacznego przyspieszenia prześlij tą instrukcję swoim znajomym.

Jeżeli twoi znajomi nie używają Firefoxa, to ta strona jest chyba dodatkowym powodem aby przekonać ich do zmiany przeglądarki na Firefoxa!