09.19.06

XitiMonitor: Europa przoduje!

Posted in Firefox at 12:13 pm by melon

Francuska firma XitiMonitor przygotowuje swoje analizy na podstawie danych z 32,5 mln monitorowanych przez nią stron internetowych. Ostatnia analiza przygotowana została 28 sierpnia - w czwartek. Wynika z niej, że przeglądarka ta najpopularniejsza jest w Słowenii (prawie 40%!). Inne kraje, które przeszły 30% to kolejno: Finlandia, Słowacja, Polska :) , Czeska Republika, Niemcy i Chorwacja. Najmniejszą popularnością Firefox cieszy się w Ukrainie, Holandii i Wielkiej Brytanii (tam korzysta z niego ok. 12% użytkowników Sieci).

firefox0609_cartepays.gif

Według XitiMonitor Europa przoduje. Z Firefoxa korzysta już ok. 21,9% europejskich użytkowników Internetu. Bardzo blisko trzyma się też Oceania - 21,4%. Natomiast Ameryka Północna słabnie w tym rankingu.

firefox0609_cartecontis.gif

Niedawno pisano o tym, iż przedostatnie analizy XitiMonitor były zawyżone.Tristan Nitot, szef europejskiego oddziału MF, znalazł wytłumaczenie - jego zdaniem zawyżenie wyników Firefoksa wynika z tego, że pracownicy Xiti swoją analizę przygotowali w niedzielę. Nitot zwraca uwagę, że liczba użytkowników Firefoxa rośnie w weekendy, ponieważ w ciągu tygodnia wielu z nich jest zmuszonych do korzystania w pracy z Internet Explorera (zdaniem przedstawiciela Mozilla Foundation, wynika to z konserwatyzmu wielkich korporacji). Być może dlatego raport, który przedstawiono ostatnio (i w którym zanotowano kolejny wzrost) był przeprowadzony w czwartek?

Comments are closed.