eaby
wygrać

Jak kupować na eBay

Jak mądrze kupować na Ebay

1 . Zanim zaczniesz licytację powinieneś się zorientować ile wynosi średnia cena wybranego przedmiotu na eBay'u. Warto najpierw sprawdzić wszystkie oferty, a dopiero później zacząć licytację. Możesz też sprawdzić aukcje, które już się zakończyły i w ten sposób lepiej się zorientować jaką miały końcową wartość, a co za tym idzie - nie przepłacać.

2 . Należy dokładnie czytać opis wybranego przedmiotu oraz warunków jakie stawia sprzedający.ebay Należy się upewnić co do kilku podstawowych kwestii, takich jak: czy przedmiot jest nowy, czy nie jest przypadkiem zepsuty lub uszkodzony, czy w razie czego można przedmiot zareklamować, jakie sprzedający ma warunki przesyłki, jakie są jej koszty i jakie warunki zapłaty stawia sprzedający.

3 .Warto sprawdzić, jakie sprzedający ma wystawione opinie przez innych kupujących bądź sprzedających. Jeżeli posiada opinie negatywne to warto je przeczytać, gdyż mogą to być uwagi dotyczące skargi na np. złe opakowanie przesyłki lub uwagi osoby niezbyt kompetentnej czy mało rozgarniętej.
Co innego jeżeli jest to skarga na nie otrzymanie wygranego przedmiotu, dlatego należy przestrzegać się przed sprzedającymi którzy mają dużo negatywnych opinii lub choćby kilka z ostatniego okresu.

4 . Zanim umieścisz swoją ofertę pomyśl ile najwięcej byłbyś w stanie zapłacić za przedmiot. Jeżeli raz zdecydujesz się na określoną stawkę a ktoś ją przebije, staraj się nie poddawać pokusie i nie przebijać "o jeszcze złotówkę więcej", bo może się to okazać niekorzystne. Nigdzie nie jest powiedziane, że musisz wygrywać każdą aukcję.

5. Opcja "KUP TERAZ"- jeżeli jesteś zorientowany, co do autentycznej wartości przedmiotu i spieszy ci się z jego zakupem możesz skorzystać z tej opcji.ebay Masz wtedy gwarancję, że nikt już nie przebije Twojej licytacji ale jednocześnie cena ta może być trochę zawyżona więc używaj jej jeżeli jesteś pewien, że jest ona korzystna.

6. Zadawaj pytania. Jeżeli coś nie jest opisane na tyle dokładnie jakbyś chciał lub po prostu masz pytanie do sprzedającego zawsze możesz wysłać email z zagadnieniami, które chciałbyś rozwinąć.

7 . Upewnij się czy sprzedający przyjmuje reklamacje. Najlepiej starać się nie licytować aukcji, które nie podlegają reklamacji bo można zostać "zrobionym w konia".

8 . Jeżeli kupujesz przedmioty duże lub ciężkie pamiętaj o kosztach przesyłki, ponieważ mogą one być bardzo duże. Tak więc jeżeli kupujesz np. jakiś mebel najlepiej znaleźć ofertę z Twojego regionu, aby koszty przesyłki były jak najmniejsze lub abyś sam mógł ją odebrać od sprzedającego. Sprzedający w tym momencie nic nie traci, a ty możesz dużo zyskać.

9 . Licytując aukcję możesz od razu ustalić cenę maksymalną, jaką jesteś w stanie zapłacić. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ nie musisz cały czas obserwować aukcji. Załóżmy, że chcesz kupić płytę CD i aktualna wylicytowana jej cena to 15zł a Ty jesteś skory zapłacić za nią 30zł. Wpisujesz wtedy te 30zł jako swoją cenę maksymalną i wtedy licytacja przebiega automatycznie. Gdyby inny kupujący chciał Cię przebić i zalicytowałby na kwotę 16zł to automatycznie zostaje przelicytowany przez Ciebie na 17zł itd. aż do osiągnięcia Twojej kwoty maksymalnej. Oczywiście ktoś może tą kwotę przekroczyć, ale z reguły wielu kupujących się zniechęca, gdy co chwila są automatycznie przelicytowani. Dodatkowo kwota, którą ustaliłeś nie jest ostateczną, ponieważ gdy licytacja zatrzyma się na poziomie 20zł to zapłacisz właśnie 20zł a nie 30.

10 . Jeżeli masz czas i ochotę aby obserwować na bieżąco wybrane aukcje, możesz użyć strategii licytowania w ostatniej chwili. Możesz wtedy zalicytować przedmiot w ostatniej chwili (minucie czy godzinie) i mimo, że inny licytujący od razu dostanie potwierdzenie mailem, że został przebity może po prostu nie zdążyć przelicytować Ciebie. Może być to bardzo korzystna transakcja, gdyż nie licytując wcześniej, nie zgłaszasz swojego zainteresowania, a wiadomo, że im mniejsze zainteresowanie tym mniejszy popyt. A co za tym idzie- im mniej kupujących będzie licytować tym mniejsza bedzie ostateczna cena danego przedmiotu.

wygrać
Ebay Forum
-
 

Po zakończeniu licytacji

Po pierwsze, warto zachować kopie fotografii wylicytowanego przedmiotu. W przypadku gdyby to, co otrzymasz nie zgadzało się z opisem oraz zdjęciem podanym podczas licytacji, będzie to Twoją podstawą do reklamacji.

Po drugie należy skontaktować się ze sprzedającym. Z pewnością zostanie do Ciebie wysłany przez niego email, z podanymi całkowitymi kosztami dokonanej transakcji, sposobem wpłaty i przesyłki. Wystarczy odpisać na email, że dostało się potwierdzenie i pieniążki zostaną przesłane jak najszybciej.

Jeżeli otrzymasz już paczkę, ale przedmiot nie sprosta Twoim oczekiwaniom, warto najpierw skontaktować się ze sprzedającym, zanim wystawisz mu negatywny komentarz. Większość sprzedających będzie skłonna iść w tym momencie na jakąś ugodę, aby mimo wszystko uczynić Cię usatysfakcjonowanym, gdyż zależy im na utrzymaniu dobrej opinii (szczególnie tym którzy mają wiele pozytywnych komentarzy).

A propos zostawiania negatywnych komentarzy, musisz pamiętać, że decydując się na jego zostawienie, Ty również możesz dostać niezbyt pochlebny, jako niekoniecznie prawdziwą ripostę w celu zachowania dobrej twarzy przez sprzedającego. Możliwość zostawiania komentarzy na eBay wygasa po 90 dniach od zakończenia aukcji. Gdybyś więc zostawił swój komentarz w ostatniej chwili, czyli w 89 dniu, istnieje duża szansa, że sprzedający go nie zauważy i nie zdąży się zrewanżować.

Kafle cementowe to świetny pomysł na niepowtarzalne i wyjątkowe zaaranżowanie wnętrza łazienki lub kuchni. Dzięki wytrzymałości, która jest wynikiem hydraulicznego procesu produkcji, mogą być zastosowane na podłogiw wielu typachpomieszczeń, ale także na ścianach. Płytki podłogowe z Hiszpanii to idealne rozwiązanie dla domowych wnętrz, ale także starych kamienic, ambasad czy budynków użyteczności publicznej. Nasze ekskluzywne płytki podłogowe przeszły gruntowne badania odnośnie solidności. Zalecamy użycie środka impregnującego (dostępny jest w naszej ofercie), który nie tylko pozwoli na zabezpieczenie płytki przed zabrudzeniami i cieczami, ale również powoduje, iż kolory płytek są bardziej nasycone. W sklepie internetowym Kolory Marokateż: portugalskie płytki cementowe, portugalskie płytki cementowe. Zobacz też video "Płytki cemntowe - jak zrobić"

Zobacz też:

Jak zrobić płytki cementowe Instrukcja
Cementowe płytki - marokańskie
cementowe płytki podłogowe - portugalskie
Płytki cementowe na podłogę
cementowe płytki hiszpanskie łazienkowe

 

Click here to buy & sell on eBay!

 

 

Eony 2005 C. Kopiowanie tekstu tylko za zgoda autora.