sprzedawać
wygrać

10 rad jak mądrze sprzedawać na Ebay.

Poniżej przedstawiamy zestaw rad, który został sporządzony na podstawie doświadczeń użytkowników ebay ( głownie w USA).

1. SZUKAJ PODOBNYCH PRZEDMIOTÓW

Zanim umieścisz swój przedmiot na liście, poszukaj innych takich jak Twoje lub podobnych. Dzięki temu zorientujesz się czy w ogóle warto to sprzedać, ile średnio kupujący są chętni płacić i czy jest dużo osób zainteresowanych. Możesz też znaleźć coś interesującego w opisie innych sprzedających, czego Ty nie masz.

2. UMIESZCZAJ ZDJĘCIA

Jest to dosyć ważne, gdyż większość potencjalnych kupców nawet nie zwróci uwagi na to co sprzedajesz, jeżeli nie umieścisz zdjęcia swojego przedmiotu. Ludzie lubią widzieć co kupują.ebay Pamiętaj też o tym aby zdjęcia te nie były zbyt duże, gdyż ich załadowanie może długo trwać i niecierpliwić kupującego.

3. OPISUJ SWÓJ PRZEDMIOT

Warto poświęcić trochę uwagi na opisanie wystawianego przedmiotu, nawet w najmniejszych szczegółach. Stajesz się wtedy bardziej rzetelny w swojej pracy. Poza zdjęciami opis jest drugą bardzo ważną informacją dla kupującego. Jeżeli dokładnie opiszesz swój przedmiot, masz większe szanse na powodzenie Twojej aukcji. Napisz o tym, w jakim jest stanie, czy jest stary czy nowy, o jego wartości. Czasem lepiej jest napisać, że coś jest lekko uszkodzone niż narażać się na negatywny komentarz.

4. PISZ POPRAWNIE

Staraj się nie robić błędów gramatycznych czy stylistycznych, gdyż nie wygląda to zbyt ładnie "na papierze". Nie przekręcaj słów, szczególnie w opisie, ponieważ oprócz złego wrażenia, utrudniasz kupującym znalezienie Twojego przedmiotu. Staraj się też pisać w przyjazny i "normalny" sposób- zyskujesz tym sympatię. Ważne jest również by lista Twoich warunków nie była dłuższa od opisu - to zniechęca kupującego.

5. ODPISUJ NA MAILE

Wielu kupujących wysyła emaile z pytaniami o Twój przedmiot. Czasem są to pytania o rzeczy, które już zawarłeś w opisie, ale zdarza się, że ktoś je przeoczył lub nie doczytał. Staraj się odpowiadać na te maile grzecznie i wyczerpująco. Tym sposobem zachęcasz ludzi do odwiedzania i licytowania Twoich aukcji.

6. GWARANCJA

Dobrze jest, jeżeli jesteś skory do przyjmowania ewentualnych reklamacji. Jeżeli sprzedajesz coś z zastrzeżeniem, że nie przyjmujesz zwrotów, wzbudzasz podejrzenia. Mniej ludzi wtedy będzie licytować i prawdopodobnie uzyskasz mniejszą kwotę, a także narażasz się na negatywny komentarz.

7.PAKUJ DOKŁADNIE

Co z tego, że Twój przedmiot jest ładny, nowy, stary czy jakikolwiek, zgadzający się z opisem i zdjęciem, jeżeli nie zdołał dotrzeć do kupującego w normalnym stanie z powodu złego opakowania.ebay Warto się trochę lepiej przyłożyć do tej kwestii, ponieważ wiele negatywnych komentarzy tyczy się właśnie opakowania.

8. SPECJALIZUJ SIĘ

Oczywiście, jeżeli masz pojedyncze przedmioty, których chcesz się pozbyć, specjalizacja raczej nie wchodzi w grę. Ale jeżeli masz ochotę dłużej się pobawić w sprzedawanie na eBay warto wybrać jedną lub dwie konkretne dziedziny. Po pierwsze staniesz się swojego rodzaju ekspertem, w tym co robisz, a po drugie możesz zyskać sobie stałych klientów, którzy będą mieli do Ciebie zaufanie i prawdopodobnie będą Cię polecać innym kupującym.

9. NIE SPRZEDAWAJ HURTOWO

Jeżeli masz kilka przedmiotów tego samego rodzaju raczej nie sprzedawaj ich hurtowo. Po pierwsze kupujący może być zainteresowany tylko jednym lub kilkoma z nich, a po drugie sprzedając je pojedynczo prawdopodobnie zarobisz na tym więcej pieniędzy.

10. PO ZAKOŃCZENIU AUKCJI

Gdy aukcja dobiegnie końca wyślij email do tego kto ją wygrał. Email ten powinien zawierać takie informacje jak ostateczną kwotę licytacji, koszty i sposób przesyłki, sposób i termin zapłaty oraz zachęcenie do wystawienia Ci komentarza. Warto też dodać jakieś gratulacje i z góry podziękować za udaną transakcję(sympatia).

Zobacz też:

Płatności na Ebay
Paypal - informacje
Rejestracja na Ebay

wygraćKafle cementowe to świetny pomysł na unikalne i oryginalne wykończenie wnętrza łazienki lub kuchni. Dzięki wytrzymałości, która jest wynikiem hydraulicznego procesu produkcji, mogą być wykorzystane na powierzchniachwe wszystkich rodzajachwnętrz, ale także na ścianach prysznica. Kafle podłogowe z Hiszpanii to idealne rozwiązanie dla gospodarstw domowych, ale także pubów i barów, salonów ekspozycyjnych czy restauracji. Nasze portugalskie płytki cementowe przeszły bardzo szczegółowetesty odnośnie solidności. Zalecamy użycie płynu impregnującego (mamy też środki pielęgnacyjne), który nie tylko pozwoli na oczyszczenie płytki przed brudem i płynami, ale również powoduje, iż kolory płytek są bardziej nasycone. W sklepie Kolory Marokateż: cementowe płytki hiszpanskie, tanie płytki cementowe. Zobacz też film "Płytki cementowe - Jak wyprodukować "
Jak zrobić płytki cementowe Instrukcja
Cementowe płytki - marokańskie
cementowe płytki podłogowe - portugalskie
Płytki cementowe na podłogę
cementowe płytki hiszpanskie łazienkowe
Płytki mozaikowe to świetny pomysł na niepowtarzalne i wyjątkowe zaaranżowanie podłogi Twojego wnętrza. Dzięki wytrzymałości, a także wodoszczelności uzyskanej przy impregnacji, mogą być zastosowane na powierzchniachwe wszystkich rodzajachpomieszczeń, ale także na ścianach prysznica. Kafle podłogowe w stylu hiszpańskim to idealne rozwiązanie dla domowych wnętrz, ale także starych kamienic, ambasad czy budynków użyteczności publicznej. Nasze płytki w stylu marokanskim przeszły gruntowne badania odnośnie wytrzymałości. Zalecamy użycie płynu impregnującego (dostępny jest w naszej ofercie), który nie tylko pozwoli na zabezpieczenie płytek przed zabrudzeniami i cieczami, ale również powoduje, iż kolorystyka jest bardziej nasycona. W sklepie internetowym Kolory Marokateż: marokanskie płytki podłogowe, portugalskie płytki cementowe. Zobacz też film "Płytki cementowe - Jak wyprodukować "
   

 

 

   


Eony 2005 C. Kopiowanie tekstu tylko za zgodą autora.