kupowanie
wygrać

Kupowanie na eBay

Bez względu na to czy chcesz kupować czy sprzedawać trzeba się zarejestrować. Generalnie są dwa sposoby szukania interesujących nas przedmiotów. Jeżeli nie masz na myśli niczego konkretnego, możesz po prostu wybrać którąś z podanych kategorii, a jeżeli myślisz o czymś konkretnym, poszukać danego przedmiotu wpisując jego nazwę. ebay

Jeżeli wybierzesz którąś z podanych kategorii (np. książki, antyki) zostaną Ci zaprezentowane wszystkie obiekty podciągnięte pod wybraną kategorię. Zazwyczaj przedmioty, które znajdują się wtedy na początku listy, to takie, których licytacja skończy się najwcześniej.

Szukając konkretnego przedmiotu należy pamiętać, że pierwsze wyszukiwanie może nie dać oczekiwanego efektu, tak więc warto wpisywać różne kombinacje słów, użyć opcji szukania nie tylko w tytułach aukcji, ale także ich opisach. Szukając np. pierwszej edycji "Pana Tadeusza" możesz nie tylko wpisać {pierwsza edycja "Pana Tadeusza"} ale także samo "Pan Tadeusz" itd.ebay Oczywiście będą to dwie różne listy wyświetlonych przedmiotów ale jest większa szansa powodzenia w szukaniu.

Przeczytaj 10 rad na temat kupowania - przeczytaj jak mądrze i najtaniej kupować

wygrać
 

Po zakończeniu licytacji

Po pierwsze, warto zachować kopie fotografii wylicytowanego przedmiotu. W przypadku gdyby to, co otrzymasz nie zgadzało się z opisem oraz zdjęciem podanym podczas licytacji, będzie to Twoją podstawą do reklamacji.

Po drugie należy skontaktować się ze sprzedającym. Z pewnością zostanie do Ciebie wysłany przez niego email, z podanymi całkowitymi kosztami dokonanej transakcji, sposobem wpłaty i przesyłki. Wystarczy odpisać na email, że dostało się potwierdzenie i pieniążki zostaną przesłane jak najszybciej.

Jeżeli otrzymasz już paczkę, ale przedmiot nie sprosta Twoim oczekiwaniom, warto najpierw skontaktować się ze sprzedającym, zanim wystawisz mu negatywny komentarz. Większość sprzedających będzie skłonna iść w tym momencie na jakąś ugodę, aby mimo wszystko uczynić Cię usatysfakcjonowanym, gdyż zależy im na utrzymaniu dobrej opinii (szczególnie tym którzy mają wiele pozytywnych komentarzy).

A propos zostawiania negatywnych komentarzy, musisz pamiętać, że decydując się na jego zostawienie, Ty również możesz dostać niezbyt pochlebny, jako niekoniecznie prawdziwą ripostę w celu zachowania dobrej twarzy przez sprzedającego.ebay Możliwość zostawiania komentarzy na eBay wygasa po 90 dniach od zakończenia aukcji. Gdybyś więc zostawił swój komentarz w ostatniej chwili, czyli w 89 dniu, istnieje duża szansa, że sprzedający go nie zauważy i nie zdąży się zrewanżować.

 

   

eaby na Świecie

ebay | ebay Australia | ebay Canada | ebay Germany | ebay Netherlandsebay United Kingdom | ebuy

 

Eony 2005 C. Kopiowanie tekstu tylko za zgoda autora.