paypal
pay

PayPal

Co to jest PayPal ?

PayPal jest to system, który pozwala każdemu kto posiada adres email bezpiecznie wysyłać i otrzymywać pieniądze, używając jego karty kredytowej czy konta bankowego. Jest to najpopularniejszy sposób by elektronicznie płacić za aukcje w eBaya także staje się tanim sposobem dla sprzedających, by mogli akceptować karty kredytowe na ich aukcjach internetowych, zamiast używania tradycyjnych przelewów.

Podstawowym konceptem jest to, że PayPal oferuje bezpieczne usługi przez które pieniądze mogą być przelane z jednego konta PayPal na drugie. Transfer pieniędzy jest szybki i gwarantowany.ebay PayPal nie będzie przelewał pieniędzy, jeżeli użytkownik nie posiada otwartego kredytu lub odpowiedniej ilości pieniędzy na koncie bankowym. Należy jednak wspomnieć, że PayPal nie jest bankiem i nie do końca działa jak bank. Pieniądze są przelane na konto PayPal danego użytkownika a nie jego konto bankowe. Konta PayPal nie są ubezpieczone jak konta w tradycyjnych bankach, ale posiadają swoje własne zabezpieczenia.

pal
REJESTRACJA I OPŁATY

Aby zostać członkiem PayPal musisz się zarejestrować i podać kilka podstawowych informacji jeżeli chcesz dokonywać przelewów. Oczywiste jest, że musisz wtedy podać informacje o swoim koncie lub karcie kredytowej, a także dane osobowe. Tak długo jak pozostajesz jedynie kupującym, czyli pieniądze jedynie wychodzą z Twojego konta a nie przychodzą, nie obowiązują Cię żadne opłatyebay. Dopiero w momencie, gdy zaczniesz zarabiać, korzystając z PayPal ponosisz pewne drobne koszty, które są naliczane od każdej transakcji.

Dlaczego warto korzystać z PayPal?

Dzięki posiadaniu konta w PayPal możesz nie tylko płacić za aukcje lub otrzymywać za nie pieniądze. Powiedzmy, że jesteś dłużny swojemu znajomemu, nie masz okazji się z nim zobaczyć bądź wyjechałeś. Wystarczy, że Twój znajomy również posiada konto w PayPal a Ty masz dostęp do internetu. Możesz, więc w prosty i szybki sposób przesłać mu te pieniądze gdziekolwiek byś w danej chwili był. PayPal przydaje się również, gdy masz swoją stronę internetową i prowadzisz na niej sprzedaż jakichś artykułów. Warto wtedy przyjmować karty kredytowe, gdyż wielu ludzi korzysta z tej drogi zapłaty. Mając założone konto w PayPal ułatwiasz sprawę nie tylko sobie, ale także kupującym.

Pay Pal kiedyś był dostępny jedynie w kilku krajach, co uniemożliwiało np. nam korzystanie z niego. Teraz kiedy ma zostać wprowadzony również do Polski, a także wielu innych krajów Europy i całego Świata, będziesz mógł przesyłać pieniądze niemal wszędzie bez zbędnych dodatkowych opłat, w najprostszy z możliwych sposobów.

W momencie, kiedy pieniądze wpłyną na Twoje konto PayPal dostajesz powiadomienie na swój adres email, tak samo jak dostajesz powiadomienie, że masz nową wiadomość, z tą różnicą, że tu chodzi o Twoje pieniądze. W wiadomości dostajesz plik, który zawiera wszystkie wiadomości dotyczące tego przelewu czyli jaka kwota i od kogo. Nie musisz już robić wyciągów z konta i sprawdzać czy została przelana właściwa ilość pieniędzy.

Kiedy pieniądze już dojdą na Twoje konto PayPal możesz je na nim zostawić i korzystać z nich jak długo chcesz, nie wypłacając ich. Wtedy będą Ci służyć jedynie jako środki do opłat elektronicznych poprzez PayPal na konta innych użytkowników, gdyż z konta PayPal nie można ich bezpośrednio wyciągnąć jak z normalnego konta bankowego. Aby móc z nich korzystać w pełni musisz użyć opcji, aby PayPal przesłał Ci te pieniądze na Twoją kartę kredytową, konto bankowe lub możesz je również dostać w postaci czeku. Przelewanie pieniędzy z jednego konta PayPal na drugie odbywa się bezzwłocznie, ale już z PayPal na Twoje konto osobiste trwa to trochę czasu. Nie należy się tym zniechęcać, gdyż w zasadzie jest to zupełnie oczywiste. Gdy pieniądze przepływają między dwoma użytkownikami PayPal jest to tylko ich elektroniczny wyraz- nie jest to pieniądz gotówkowy, taki jaki przepływa w normalnym procesie bankowym. Tak więc aby mógł stać się prawnym środkiem płatniczym trzeba na to chwilę czasu.

 

 

   

eaby na Świecie

ebay | ebay Australia | ebay Canada | ebay Germany | ebay Netherlandsebay United Kingdom | ebuy

 

Eony 2005 C. Kopiowanie tekstu tylko za zgodą autora.