aukcje internetowe
wygrać

Wysyłka przedmiotów - USA

Wysyłka do USA
Przesył paczek i listów do USA zwykłą pocztą nie jest najlepszym pomysłem. W przypadku listu nigdy nie należy wysyłać pocztą zwykłą, ponieważ list może dotrzeć do adresata nawet w ciągu 3 miesięcy. Mało, kto ma cierpliwość czekać tak długo. List polecony to 99,99% gwarancji dostarczenia. Każdy list polecony otrzymuje w USA naklejkę z kodem, a jego droga aż do odbiorcy jest rejestrowana. Wydanie listu to bardzo rygorystycznie przestrzegana procedura, która gwarantuje, że tylko adresat, osoba przez niego upoważniona lub mieszkająca pod tym samym adresem mogą odebrać przesyłkę.ebay Okazanie ID ze zdjęciem jest niezbędne w celu odbioru.
Polecamy: Cennik poczty polskiej.

wygrać
wygrać
Przesyłka z USA
Kupując na ebay warto znać możliwości przesłania do Polski, gdyż w przyapdku ściągania wylicytowanego przedmiotu, można sprzedawcy zasugerować sposób przesłania.ebay W ten sposób można kontrolować szybkość, bezpieczeństwo i cenę przesyłki.

Spedytorzy:

Polamer - w języku polskim.
Polamer to dobrze ustabilizowana firma polonijna dostarczająca paczki do Polski i kilku sąsiednich krajów. W cenę usługi wliczone jest standardowe ubezpieczenie, które może być powiększone za dodatkowa oplata. Orientacyjna, przykładowa cena to minimalna opłata $12 za 10 funtową paczkę morska (dostawa do 4 tyg.) i 60 centów za każdy następny funt (1 funt = 454,3 gr.). Dla porównania: poczta USA liczy $1 za funt.
Opłata = 12$ + 0.60$ za kązdy następny funt (0.45 kg)

USPS - portal poczty USA
Amerykańska poczta cieszy się dobrą renomą i umiarkowanymi cenami. W przypadku wysyłki do Polski, gdy niemożliwe jest skorzystanie z jednego z polskich serwisów jest to najprawdodpodobniej najlepszy wybór. Niestety czasami listy w Polsce potrafią zaginąć.ebay Ubezpieczenie na przesyłki do Polski nie jest oferowane (kwiecień 2005)
Oferta (wybrane):

  1. List do Polski - opłata 80 centów za każdą uncję (28 gram) .
  2. GPM (Global Priority Mail) - dobra metoda wysyłki (przyspieszony i zdecydowanie najlepszy sposób). Przesyłka nieco droższa niż standardowa przesyłka
  3. M-bag - przy cięższych przedmiotach warto rozważyć tą formę przesyłki. przesyłka idzie dość długo, ale tanio.
  4. Media Mail - niższe opłaty za przesyłkę: książek, druków, nut, nagrań muzycznych. Zaleca sięużycie "polecenia"

Cennik dla przesyłek międzynarodowych. Bardzo czytelny i łatwy w obsłudze cennik pozwala na szybkie obliczenie opłat.

Cło
Niestety w części przypadków nie można przed nim uciec i trzeba je uiścić. Kwota cła jest naliczana od sumy wartości i opłaty za przesyłkę. Przekroczenie minimum (ok. $35) może, ale nie musi, spowodować doliczenie do przesyłki cła niezależnie od zawartości.ebay Koniecznie trzeba sprawdzić na stronach polskich służb celnych, czy towar który sprowadzamy jest objęty cłem: Lista towarów objętych cłem, Lista towarów zwolnionych z cła .
Gdy nasz towar jest objęty cłem należy sprawdzić kwotę cła. W tym celu należy odnaleźć kod naszego towaru, a następnie obliczyć kwotę stawki celnej przy pomocy kalkulatora na stronach służb celnych .

      Szukanie kodu towaru do oclenia
      Kalkulacja stawki celnej

Wprowadzasz wyszukany kod, wprowadzasz kod kraju pochodzenia (Chiny to CN) i sprawdzasz stawkę celną. Musisz podąć wagę i cenę, ale wystarczy, że wpiszesz tam jakąkolwiek cyfrę.
Więcej odpowiedzi można znaleźć na forum.

Tekst powstał przy współpracy ze: Stampman

 

 


Eony 2005 C. Kopiowanie tekstu tylko za zgoda autora.